LOW CARB
Plan Żywieniowy o obniżonej zawartości węglowodanów.
Idealna strategia dla zachowania stałego poziomu energii w ciągu dnia. Ustabilizuj swoją gospodarkę glukozowo-insulinową. Traktuj węglowodany jako narzędzie w drodze do celu.
Jakie są główne założenia tej diety?
-
OGRANICZENIE WĘGLOWODANÓW
W Diecie Low Carb Twój dzień będzie składał się z dwóch posiłków białkowo tłuszczowych i dwóch posiłków zbilansowanych.
Zawartość węglowodanów w diecie wynosi mniej niż 30%!
-
ŚNIADANIA BIAŁKOWO-TŁUSZCZOWE
Śniadania białkowo-tłuszczowe to prawdziwy game changer. Dzięki niskiej zawartości węglowodanów sytość po posiłkach trzyma bardzo długo – nawet do 4 godzin. Po takim śniadaniu nie będziesz mieć ochoty na przekąski i słodycze, będziesz czuła się pełna, ale nie przejedzona. Zniknie także uczucie senności po posiłku, Twój organizm będzie z energią wchodził w każdy nowy dzień.
-
POSIŁKI
W Planie Żywieniowym Low Carb znajdziesz 56 przepisów na pyszne, zdrowe i szybkie posiłki o obniżonej zawartości węglowodanów, które z powodzeniem może spożywać cała rodzina.
-
CARB TARGETING (CT)
Z powodzeniem zastosujesz w Diecie Low Carb system Carb Targeting, który polega na spożyciu przed treningiem węglowodanów złożonych, a po treningu posiłków zawierających węglowodany proste. Dzięki temu nie tylko polepszysz wrażliwość insulinową swojego organizmu, ale także odczujesz znaczny wzrost energii w trakcie oraz po treningu.
-
CARB BACK LOADING (CBL)
System Carb Back Loading z kolei zakłada spożywanie posiłków węglowodanowych w drugiej połowie dnia. Doskonale sprawdzi się w przypadku gdy trenujesz na czczo lub masz dzień nietreningowy. Dzięki spożyciu węglowodanów w drugiej połowie dnia wpływasz na wzrost poziomu tryptofanu i serotoniny, co ma wpływ na dobry i jakościowy sen.
- STABILIZACJA GLIKEMII
Mniejsza podaż węglowodanów to mniejsze wahania glukozy we krwi. Wiele osób szybciej odczuwa głód po posiłkach zawierających ponad 40% węglowodanów. Ma to związek ze spadkiem poziomu cukru we krwi. Im jest gwałtowniejszy, tym szybciej robimy się głodni. W diecie Low Carb następuje ograniczenie węglowodanów, a więc poziom glukozy we krwi utrzymuje się mniej więcej na stałym poziomie, co nie powoduje nagłego uczucia głodu.
DLACZEGO zdecydowaliśmy się na stworzenie diety Low Carb?
Przez wiele lat panowało przekonanie że dieta powinna składać się z 5 posiłków zawierających w sobie – poza białkiem i tłuszczem – węglowodany.
Prawda jest jednak taka, że jeśli nie jesteś sportowcem na wysokim poziomie, nie masz niesamowicie wysokiej aktywności w ciągu dnia – NIE POTRZEBUJESZ dużej ilości węglowodanów.
To nieprawda, że tarczyca kobiet potrzebuję min. 150 g węglowodanów dziennie, aby poprawnie funkcjonować. Ten mit już dawno został obalony.
Energię możesz czerpać również z tłuszczy. I tych tłuszczy nie należy się bać. Sama jestem ogromną zwolenniczką diety niskowęglowodanowej.
Dzięki stosowaniu strategii CARB TARGETING jesteś w stanie świetnie zarządzać swoją energią w ciągu dnia – tym bardziej, jeśli w ciągu dnia głównie siedzisz przy biurku. Sama to widzę po sobie – kiedy znacznie ograniczam ilość węglowodanów w ciągu dnia czuję ogromny zastrzyk energii, nie chce mi się spać, moja koncentracja jest na najwyższym poziomie.
Ten system odżywiania praktykuję od lat, ponieważ dużą część dnia spędzam w pracy przy biurku 😉
LOW CARB świetnie również sprawdzi się w strategii CARB BACK LOADING czyli w tzw. “ładowaniu węglowodanów w drugiej połowie dnia”.
ZALETY DIETY LOW CARB
Najważniejsze z nich to:
- 1
WYSOKI WSKAŹNIK SYTOŚCI Posiłki białkowo-tłuszczowe, które będziesz spożywać daleko od jednostek treningowych, charakteryzują się wysokim wskaźnikiem sytości, dzięki czemu po posiłku nie odczuwasz głodu spokojnie przez 4-5 godzin. Przy niskim spożyciu węglowodanów poziom cukru we krwi wzrasta powoli i powoli opada, co sprawia, że nie będziesz czuć napadów wilczego głodu, a także uwolnisz się od spożywania przekąsek.
- 2
ŚWIETNIE SIĘ SPRAWDZI W CZASIE ODCHUDZANIA Dzięki niskiej zawartości węglowodanów w diecie łatwiej jest zapanować nad głodem i apetytem, a w konsekwencji – łatwiej jest schudnąć.
- 3
DOSKONAŁA DLA ZDROWIA Aktualne badania naukowe dowodzą pozytywnego wpływu Diety Low Carb na zdrowie. Ograniczenie węglowodanów uwrażliwia komórki mięśniowe na glukozę, zmniejsza retencję wody w organizmie, reguluje poziom cukru we krwi nie doprowadzając do gwałtownych wzrostów i spadków, zmniejsza stany zapalne w organizmie oraz skutecznie wspiera pracę tarczycy.
- 4
DEDYKOWANA DLA RÓŻNYCH AKTYWNOŚCI SPORTOWYCH Będąc na diecie Low Carb z powodzeniem możesz uprawiać każdy rodzaj treningu. Ilość węglowodanów zawartych w diecie jest wystarczająca do tego, aby naładować Cię energią do każdej Twojej aktywności. A węglowodany spożyte po treningu pomogą Ci uzupełnić zapasy glikogenu.
- 5
GWARANTUJE EFEKTYWNY TRENING Stratego Carb Targeting zapewni Ci zastrzyk energii niezbędnej do przeprowadzenia satysfakcjonującego treningu, przyspieszy regenerację i pozytywnie wpłynie na budowę masy mięśniowej. Dzięki temu Twój trening będzie przynosił oczekiwane rezultaty.
- 6
UMOŻLIWIA TRENING NA CZCZO Dzięki zastosowaniu strageii Carb Back Loading spożywasz posiłki bogate w węglowodany w drugiej połowie dnia, dzięki czemu rano masz mnóstwo energii na wykonanie satysfakcjonującego treningu.
Makroskładniki
w diecie Low Carb
Dieta Low Carb zakłada ograniczenie spożycia węglowodanów. Jeśli jednak jesteś osobą aktywną, trenujesz i dużo się ruszasz, węglowodany są Ci potrzebne jako źródło energii. Dlatego w mojej diecie Low Carb pierwsze dwa posiłki są białkowo-tłuszczowe z niewielkim udziałem węglowodanów. Dwa kolejne posiłki, okołotreningowe, zawierają już źródło węglowodanów. Dzięki temu rozwiązaniu dieta spełnia założenia Low Carb i jednocześnie daje Ci zastrzyk energii przed jednostką treningową oraz zaraz po niej!
Wymienność posiłków
to klucz do sukcesu!
Wiem, jak ciężko jest długotrwale i z powodzeniem stosować dietę, w której nie można dowolnie wymieniać między sobą posiłków bez ryzyka, że spożyje się zbyt mało lub zbyt dużo kalorii., albo dzień będzie niewłaściwie zbilansowany pod kątem makroskładników. Dlatego w Planach Żywieniowych Burn It zastosowałam rozwiązanie, które zwiększy Twoje szanse utrzymania diety: wymienność posiłków. Stwórz własne menu zgodne z założeniami diety Low Carb: wybierz po jednym posiłku z każdej grupy i nie martw się ilością kalorii i proporcją makroskładników! W diecie Low Carb możesz wymieniać między sobą posiłki dowolnie, a dodatkowo dwa ostatnie posiłki możesz zamienić między sobą miejscami! Unikniesz w ten sposób nudy spowodowanej narzuconą monotonnością diety, a proces kształtowania wymarzonej sylwetki będzie dużo przyjemniejszy!
Kiedy stosować plan Low Carb?
Dieta Low Carb ma szerokie zastosowanie:
-
ODCHUDZANIE
Gdy potrzebujesz planu żywieniowego, który zapanuje nad Twoim głodem i apetytem na słodkie przekąski.
Jeśli chcesz ograniczyć spożywanie przekąsek i czuć dłużej sytość po posiłkach.
-
ZDROWIE
Gdy zauważasz u siebie skłonności do zatrzymywania wody w organizmie, a także potrzebujesz złagodzić pojawiające się znikąd stany zapalne.
-
BUDOWA SYLWETKI
Gdy chcesz budować mięśnie – wystarczy nadwyżka kaloryczna i dobry plan treningowy. Makroskładniki w mojej diecie Low Carb są tak ułożone, aby pobudzać syntezę białek i wzrost masy mięśniowej przy odpowiednio ułożonym treningu.
Zaufaj nam. Mamy w tym temacie już ponad dekadę doświadczenia!
JAKI TRENING
przy diecie Low Carb?
Dieta Low Carb będzie dla Ciebie idealna jeśli:
- trenujesz siłowo w domu lub na siłowni
- szczególnie lubisz treningi wzmacniające, jak program Shape it sista, Wake up your body, dostępne na platformie treningowej niedobylska.com
- regularnie uprawiasz inne dyscypliny sportu i potrzebujesz odpowiedniej regeneracji
BAZA MAKROSKŁADNIKÓW I POSIŁKÓW
Optymalnie zbilansowane posiłki będą bazować na pełnowartościowych i szeroko dostępnych produkach.
WĘGLOWODANY
Różne rodzaje ryżu i kasz, płatki owsiane, ryżowe, bataty, ziemniaki, owoce, pieczywo, wrapy, tortille, mąka kokosowa, dżemy
BIAŁKO
Ryby i owoce morza, kurczak, wieprzowina, indyk, szynka, szynki włoskie, tofu, odżywki białkowe, nabiał, skyr, jajka
TŁUSZCZE
Masła orzechowe, orzechy, sezam, kakao, słonecznik, zdrowe oleje i oliwy.
Jak widzisz będą to posiłki bazujące na sprawdzonych i prostych produktach.
Nie zabraknie również takich posiłków jak:
Posiłków na słodko jak np. lody bananowo truskawkowe, czekoladowy deser na bazie awokado.
Prostych i szybkich w przygotowaniu jak np. jajko w koszulce ze szparagami, kurczak po hawajsku.
Posiłków wytrawnych, które doskonale nadadzą się na obiad czy kolację jak np. pstrąg pieczony z warzywami i ryżem, polędwica w sosie z makaronem ryżowym.
Posiłków wege jak np. tatar z wędzonego łososia, sałatka z grillowanym serem Halloumi.
Posiłków kuchni polskiej jak np. soczysta karkówka z piekarnika, pieczona kiełbasa z duszoną cebulką.
Sałatek jak np. sałatka z łososiem i szpinakiem, sałatka z kurczakiem i dressingiem z awokado.
Nie musisz kupować kota w worku!
Pobierz przykładowy dzień jadłospisu diety Low Carb
CO ZAWIERA PEŁNY PLAN ŻYWIENIOWY DIETY LOW CARB?
Podsumujmy co otrzymujesz:
- 1
SPERSONALIZOWANY PLAN Dożywotni plan żywieniowy dostosowany do Twojej kaloryczności, stylu życia, wagi i celu. Zestawienie makroskładników z podziałem na posiłki. Informacje na temat tworzenia własnych posiłków łącznie z zasadami wymiany produktów.
- 2
ZRÓŻNICOWANE MENU Jadłospis na całe 2 tygodnie (aż 56 przepisów) wraz z weekendami. Listę zakupów. Listę rekomendowanych produktów i zasady ich wymiany.
- 3
WIEDZA I EDUKACJA Ogólne założenia planu oraz mojej metodyki. Szczegółowe wytyczne dot. danego systemu żywienia. Rady dot. pór posiłków, nawodnienia, snu, regeneracji, liczenia kalorii czy ważenia produktów, błonnika, posiłków oszukanych, produktów zabronionych.
- 4
KONTROLA EFEKTÓW Dział ‘Obserwacja i śledzenie zmian‘ – dostępny na Twoim koncie Burn It. Przydatne narzędzia oraz linki.
- 5
GWARANCJA UTRZYMANIA Dodatkowe wskazówki i rady jak utrzymać pożądaną wagę. Wskazówki: “co dalej?” wyszczególnione co do Twojego celu.
- 6
PLAN SUPLEMENTACJI Podstawowy i rozszerzony plan suplementacji. Zniżki na suplementy wiodących firm na rynku.
JESTEM ZDECYDOWANA!
kupuję PEŁNY PLAN ŻYWIENIOWY
Plan żywieniowy - Low Carb 1600kcal
299 zł
Plan żywieniowy - Low Carb 1800kcal
299 zł
Plan żywieniowy - Low Carb 2000kcal
299 zł
Plan żywieniowy - Low Carb 2200kcal
299 zł
Plan żywieniowy - Low Carb 2400kcal
299 zł
Plan żywieniowy - Low Carb 2600kcal
299 zł
MAM JUŻ PEŁNY PLAN ŻYWIENIOWY - CHCĘ GO KONTYNUOWAĆ
JADŁOSPISY NA KOLEJNE TYGODNIE powstały na prośbę StrongSióstr. Oparte są na zasadach, które zawarte są w PEŁNYM PLANIE ŻYWIENIOWYM. Jeśli przez dłuższy czas korzystasz już z jednego z planów żywieniowych BURN IT i szukasz dodatkowych inspiracji jeśli chodzi o posiłki, a jednocześnie nie chcesz zmieniać założeń samej diety – to dodatkowy jadłospis jest produktem idealnym dla Ciebie. Nowy jadłospis to zupełnie nowe posiłki. A uwierz nam – są genialne! UWAGA: Sam jadłospis zawiera zupełnie nowe posiłki oraz listę zakupów. Nie zawiera założeń całego systemu żywieniowego. Więcej o jadłospisach przeczytasz tutaj <<kliknij. Zobacz również sekcję FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania.
CHCĘ DOKUPIĆ NOWY JADŁOSPIS
III tydzień jadłospisu to kolejnych 28 posiłków dostosowanych do Twoich założeń żywieniowych
Jadłospis - Low Carb - 1600kcal
129 zł
Jadłospis - Low Carb - 1800kcal
129 zł
Jadłospis - Low Carb - 2000kcal
129 zł
Jadłospis - Low Carb - 2200kcal
129 zł
Jadłospis - Low Carb - 2400kcal
129 zł
Jadłospis - Low Carb - 2600kcal
129 zł
POTRZEBUJĘ NOWYCH INSPIRACJI KULINARNYCH
Kupuję dodatkowy jadłospis na IV tydzień planu żywieniowego.
Jadłospis 2 - Low Carb - 1600kcal
129 zł
Jadłospis 2 - Low Carb - 1800kcal
129 zł
Jadłospis 2 - Low Carb - 2000kcal
129 zł
Jadłospis 2 - Low Carb - 2200kcal
129 zł
Jadłospis 2 - Low Carb - 2400kcal
129 zł
Jadłospis 2 - Low Carb - 2600kcal
129 zł
REKOMENDACJE
Wasze opinie
I NA KONIEC PAMIĘTAJ, ŻE:
To plan żywieniowy ma być dopasowany do Ciebie, a nie Ty do planu!
Nigdzie nie znajdziesz planów żywieniowych online, które są:
-
- tak bardzo zbliżone do stałej współpracy indywidualnej,
- dokładnie dobrane do Twojego celu i stylu życia,
- dające Ci tyle wiedzy o żywieniu i zdrowych nawykach,
- tak obszernie opracowane.
Zobacz też inne systemy żywieniowe dostępne na BURN IT!
OBLICZ SWOJE
ZAPOTRZEBOWANIE KALORYCZNE
Jeśli już wiesz, jaka kaloryczność planu będzie dla Ciebie najlepsza, możesz od razu przejść do wyboru swojego nowego planu żywieniowego.
Jeśli jednak nie znasz swojego zapotrzebowania kalorycznego lub masz wątpliwości co do odpowiedniego dla Ciebie systemu żywieniowego - skorzystaj z mojego kalkulatora.
Dowiesz się z niego nie tylko tego, ile kalorii powinna dostarczać Ci Twoja dieta, ale także uzyskasz podpowiedzi, jaki system żywieniowy pasuje do Twojej codziennej aktywności i typu budowy.
Poszukaj też wskazówek w sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami
Nie wiesz jaki plan będzie odpowiedni dla Ciebie?
Rozwiąż szybki quiz i dowiedz się jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne.